Strona główna Certyfikacja i egzaminy Certyfikacja i egzaminy

Certyfikacja i egzaminy

Państwowy Egzamin Certyfikatowy z Języka Polskiego Jako Obcego

Egzamin przeznaczony jest dla obcokrajowców, dla których język polski jest językiem drugim lub Polaków mieszkających na stałe za granicą.  Certyfikat  znajomości języka polskiego wydawany jest przez Państwową Komisję do spraw Poświadczania  Znajomości Języka Polskiego jako Obcego.


Państwowe egzaminy certyfikatowe przeprowadzane są jedynie w wybranych instytucjach, spełniających odpowiednie kryteria, wskazane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Fundacja Nauki Języków Obcych Linguae Mundi otrzymała na mocy decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego  nr 11/DWM/2016 z dnia 18 października 2016 roku uprawnienia do przeprowadzania  egzaminów certyfikatowych  na następujących poziomach biegłości językowej: A1, A2, B1, B2, C1 i C2 w grupie dostosowanej do potrzeb osób dorosłych oraz A1, A2, B1, B2 w grupie dostosowanej do potrzeb dzieci i młodzieży.

 

Egzamin składa się z części pisemnej i ustnej. Część pisemna obejmuje cztery moduły, poświęcone następującym sprawnościom językowym: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstów pisanych, poprawność gramatyczna i wypowiedź pisemna. Wynik egzaminu ustalany jest na podstawie liczby punktów z części pisemnej i ustnej, i przedstawiany w procentach w suplemencie do certyfikatu.

 

Posiadanie certyfikatu poświadczającego znajomość języka polskiego daje szereg korzyści, w tym między innymi jest on dokumentem uznawanym w procesie ubiegania się o polskie obywatelstwo, jak również  umożliwia podjęcie nauki i pracy w Polsce.

 

Więcej o aktualnych terminach i zasadach egzaminu.

wiecej

Educational Testing Service

PlakatZ przyjemnością informujemy, że Fundacja Nauki Języków Obcych Linguae Mundi jest partnerem ETS (Educational Testing Service), największej organizacji testującej na świecie, lidera w tworzeniu obiektywnych i rzetelnych certyfikatów językowych i narzędzi wspomagających naukę języków obcych.


baner

Informacja o ETS (Educational Testing Service)

ETS (Educational Testing Service) to największa, niezależna organizacja non-profit, zajmująca się badaniami w dziedzinie edukacji i tworzeniem systemów oceny. Główna siedziba ETS mieści się w Princeton w Stanach Zjednoczonych. Od swojego powstania w 1947 roku, ETS jest liderem w badaniach edukacyjnych i udostępnianiu obiektywnych i rzetelnych systemów oceny dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych i korporacyjnych na całym świecie.

Oferta egzaminów

Przejdź do informacji na temat TOEIC

wiecej

TELC Language Testing


LOGO TELCFundacja Nauki Języków Obcych LINGUAE MUNDI jest Centrum Egzaminacyjnym TELC od 2003 roku. Nasze doświadczenie i stale aktualizowana wiedza oraz szkolenia egzaminatorów pozwalaja na regularne organizowanie egzaminów w tym systemie oraz na oferowanie Państwu również kursów przygotowawczych w wariantach o różnej długości i intensywności.

Certyfikat TELC jest uznawany na arenie międzynarodowej, ponieważ jest świadectwem opanowania języka zgodnie z założeniami nauczania i testowania kompetencji językowych w oparciu o wytyczne Rady Europy w ramach systemu Common European Framework of Reference for Language Learning and Teaching.

Certyfikat TELC jest umieszczony na liście uznawanych w ramach postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej (Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 27 grudnia 2005 r. - Dz. U. nr 266, poz. 2230, zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu przeprowadzania postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej). Jest niezbędnym dokumentem stwierdzającym znajomość języka w przypadku ubiegania się o pracę na stanowiskach urzędniczych w krajach Unii Europejskiej (poziom - B2 lub wyższy).

Certyfikat TELC pozwala na ubieganie się o stypendia programu Socrates /Erasmus.

 

UWAGA: NOWY EGZAMIN A2 - B1 W OFERCIE OD LUTEGO 2011 r. PRZYJAZNE ZAŁOŻENIA - OKEŚLENIE POZIOMU NASTĘPUJE W WYNIKU EGZAMINU, TO ON WYZNACZA OKREŚLONY POZIOM ZAAWANSOWANIA!

ZACHĘCAMY RÓWNIEŻ DO PRZYSTĄPIENIA DO EGZAMINÓW Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO: Deutsch-Test für Zuwanderer A2/B1.

wiecej